DELİCEL’İM DOĞAL KAYNAK TUZU

Yeryüzüne Kendiliğinden Kaynayan Sıvı Tuzdan 84 Mineralli, Sağlıklı ve %100 Doğal Kaynak Tuzu

7

Doğal Kaynak Tuzu Nedir?

”Tuz, yaşamsal öneminden dolayı insanlar tarafından mutlaka ihtiyaç duyulan bir mineral olduğundan hayati bir önem taşımaktadır.”

Doğal Kaynak Tuzu; yer altındaki hareketli suların, kaya tuzu yatağından geçmesi sonucu bu tuzu eriterek iyon halinde bünyesine katıp yeryüzüne sıvı olarak ulamasıdır. Kaynayan 84 mineralli sıvı tuzu hiçbir işlem görmeden, katkı maddesi kullanmadan ve asla rafine etmeden kapalı ve hijyenik doğal havuzlarımızda dinlenmeye bırakarak kendiliğinden buharlaşarak kristalize olması sonucu oluşur.

Dünya genelinde, ‘sıvı kaynak tuzu’ yatakları çok az sayıda ülkede bulunmaktadır, dolayısı ile değerli bir üründür . İspanya ve Amerika da sıvı tuzu katı tuz gibi kullanmaları yanın da , bu değerli madene altın su ismini vermişler. Aktar Baharat ailesi olarak ülkemize çok değerli ve sağlıklı olan tuzumuzu ekonomik olarak buluşturmayı bir görev kabul ettik.

84 MİNERALLİ

Kaynağından

Rafine Edilmez

Ağır Metal İçermez

84 mineralli

kaynağından

rafine edilmez

ağır metal içermez

Kaynağımız

Delice’lim doğal kaynak tuzumuzun kaynağı, iç anadolu bölgesinde Kırıkkale ili Delice ilçesinde  resimde gördüğünüz yerde kaynamaktadır. Görmüş olduğunuz yer Türkiye’nin en büyük doğal kaynak tuzunun sıvı halde kaynadığı yerdir.Gördüğünüz oluşum saf tuzun doğallığını en iyi yansıtan görüntüdür.

Delice ilçemiz öncelikle üzümü ile ünlü şirin bir ilçemizdir. 90 ‘lı yılların ortasına kadar tuzla olarak bilinen kaynağı Tekel Tuz İşletmeleri sağlıklı tuzu doğada kendiliğinden oluşan ocak diye tabir ettikleri toprak ve açık havuzlarda sadece yazları olmak üzere buharlaştırıp tuzun alınması yöntemini kullanıyorlardı. Delice’lim doğal kaynak tuzu olarak artık kaynağımızı direk kapalı sera tipi havuzlarımız da dinlenmeye bırakarak %100 hijyenik olarak paketliyoruz.

Neden Biz?

84 Mineralli

İçerisinde doğal 84 mineral, lityum, vanadyum mineralleri

Rafine Edilmez

İçerisinde kanserojen E-530, E-533, E-550, Alüminyum Hidroksit yoktur

Kaynağından

Kendiliğinden yeryüzüne sıvı tuz olarak kaynayan doğal tuz

Ağır Metal İçermez

İçerisinde kaynak sularında bulunan Civa, Arsenik, Kurşun ve Bakır yoktur

“T.C. Sağlık Bakanlığı iyotlu tuz kullanılmasını öneriyor …”

– T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI

Ürünlerimiz

doğal öğütülmüş tuz

1000 gr

sofrada öğütme tuzu

1000 gr

ikili set

Kampanyalı

Online Satış

Sadece N11 ve Hepsiburada da

Kredi kartı bilgilerinizi önemsemiyoruz. Sizin güvenliğinizi düşünüyoruz. Günümüz teknolojisinde amacımız müşterimizin güvenliğini ön planda tutarak N11 ve hepsiburada gibi kurumsal , güvenli ve profesyonel olarak gönül rahatlığı ile online alışveriş yapmanızı istiyoruz.

R

Daha Güvenli , Daha Kurumsal

R

Güvenliğiniz Bizim İçin Çok Önemli

R

Kredi Kartınızı Önemsemiyoruz

Tuz Hakkında Ne Biliyorsunuz ?

Hamilelik ve Tuz

HAMİLELİK DE TUZUN ÖNEMİ NEDİR ? * Hamilelik de Gebelikte iyot eksikliği, hipotiroidi – yani tiroid hormonlarının az olması sorununu yaratır; bu da anne karnında bulunan bebeğin sağlıklı beyin gelişimini olumsuz yönde etkileyebilir.Ayrıca bildiğiniz gibi bir bebek...

daha fazla bilgi edinin

Doğal Kaynak Tuzu

Delice Doğal Kaynak Tuzu *Kaynak Tuzlar; yeraltındaki hareketli suların, kaya tuzu yatağından geçmesi sonucu bu tuzu eriterek iyon halinde bünyesine katması sonucu oluşur. Kaynağından, hiçbir işlem görmeden sera tipi özel havuzlarımız da kristalize olmaktadır. ‘doğal...

daha fazla bilgi edinin

Rafine Tuzun İçindekiler ?

RAFİNE TUZUN ZARARLARI *Marketler de satılan Rafine Tuzun %97,5′i naCL, Sodyum Klorür. Geri kalan kısmı iyot ve nem alıcı kimyasallar var. E-530, E-533, E-550… En kötüsü de Alüminyum Hidroksit… Rahat serpilmesi için ekleniyor. *Eğer çocukluğunuzdan beri bu tuzları...

daha fazla bilgi edinin